Манчестър Сити вдигна и Суперкупата на Европа

Топ новина

11083
на 17.08.2023

След златния требъл през миналия сезон, Манчестър Сити вдигна и Суперкупата на Европа. Победителят в Шампионската лига се наложи над този от Лига Европа – Севиля, след изпълнение на дузпи, пише "Мач Телеграф“.

В редовното време мачът, който се игра на стадион "Йоргос Караискакис" в Пирея, завърши 1:1, след като Юсеф Ен-Несири откри в 25-ата минута за андалусийци, а Коул Палмър възстанови равенството в 63-ата минута.

При дузпите фаталният пропуск направи Неманя Гудел, който изпълняваше пети за Севиля, но нацели гредата. Останалите наказателни удари бяха изпълнени по безкомпромисен начин и вратарите Едерсон и Боно нямаха верен ход.

Трофеят ще донесе 5 милиона евро в касата на Манчестър Сити, а за мениджърът му Пеп Гуардиола това е 4-и подобен трофей в кариерата.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - непредвидени трудности изнервят Телците, Стрелците да очакват финансови постъпления САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 12 май - непредвидени трудности изнервят Телците, Стрелците да очакват финансови постъпления
ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО)