Манчестър Сити взе дербито с Челси

3887
на 25.09.2021

Манчестър Сити нанесе първа загуба на Челси във Висшата лига. „Гражданите“ надделяха с 1:0 на „Стамфорд Бридж“ в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача вкара Габриел Жезус в началото на втората част.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 34-тата минута, когато Родри отправи мощен удар по посока вратата на лондончани. На пътя на топката обаче застана защитник на Челси.

В 41-вата минута Габриел Жезус засече центриране във вратарското поле, но прати топката покрай вратата.

В началото на втората част Сити натисна и скоро стигна до гол. ДЖак Грийлиш си нагласи топката и стреля от границата на наказателното поле, но покрай левия страничен стълб.

В 53-ата минута Ман Сити поведе в резултата. След късо разиграване от корнер, топката стигна до Жоао Кансело, който опита силен изстрел от дистанция, но топката се спря в Габриел Жезус. Бразилецът, който бе с гръб към вратата се завъртя и я прати по земя в мрежата на Менди. В 64-ата минута гол на Челси не бе зачетен заради засада.

До последния съдийски сигнал пропуски да сложат точка на спора направиха Аймерик Лапорт и Джак Грийлиш. Все пак манчестърци си поздравиха с крайния успех.

ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО) ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО)