ЧАС ПИК

11721
на 24.02.2016
Манчестър Сити превзе Киев, гражданите поставиха Динамо на колене!

Манчестър Сити взе комфортна преднина и на практика може да се смята за сигурен участник напред още след първия си мач срещу Динамо Киев от осминафиналите в Шампионската лига. "Гражданите" победиха с 3:1 като гости в Украйна и са стиснали здраво квотата за следващия етап на надпреварата.

Серхио Агуеро, Давид Силва и Яя Туре реализираха така важните попадения на чужд терен, които се оказаха и с цената на победата. Виталий Буялски само успя да намали след почивката за "динамовци", но всичко вече изглежда предрешено.

Иначе домакините започнаха вдъхновено мача и първи имаха шанса да открият резултата. Още в 3-та минута Андрий Ярмоленко беше оставен непокрит във вратарското поле и стреля, но Джо Харт изби, а топката после кацна на горната греда, преди да излезе в корнер, пише гонг.бг.

Украинците имаха още няколко опасни атаки, но те не завършиха с такива чисти положения. Постепенно гостите се отърсиха от началното стъписване и тръгнаха напред. Те имаха няколко статични ситуации, но не се възползваха от тях.

При едно от тези положения обаче усилията им дадоха резултат. Това се случи в 15-та минута. Тогава при едно центриране от корнер Яя Туре свали топката с глава на далечната греда, а там непокрит беше оставен Серхио Агуеро. В такива ситуации той не прощава и с пронизващ удар не остави шансове на ветерана Олександър Шовковский - 1:0.

Англичаните бяха вдъхновени в тези минути и атакуваха много опасно. В 22-та минута аржентинецът можеше да се разпише за втори път след пас на Давид Силва, но ударът му прелетя на няколко сантиметра встрани от вратата.

"Гражданите" продължиха да имат по-хубавите положения, но те така и не се увенчаваха с ново попадение. Усилията им бяха безплодни до 40-та минута, когато те реализираха второто си попадение в този мач.

Тогава страхотна контра приключи с подаване на Серхио Агуеро с пета към Рахийм Стърлинг в наказателното поле. Английският национал пусна прострелващо подаване успоредно на голлинията и връхлитащият Давид Силва беше безпощаден - 2:0.

Само минута след това Фернандиньо изведе страхотно Агуеро на стрелкова позиция, но този път аржентинецът не беше точен и така нов гол до почивката не падна. Въпреки това, всичко вече изглеждаше решено.

Но домакините не се предадоха. Те преследваха попадението, което да ги върне в двубоя. В 53-та минута Андрий Ярмоленко беше близо до него, но не намери целта от изгодна ситуация. Статуквото обаче беше нарушено в 59-та минута.

Тогава при една продължителна атака, която не вещаеше гол, Николас Отаменди изчисти нескопосано на крака на Виталий Буялски. Той стреля от неособено удобно положение, топката рикошира в тялото на аржентинския защитник и излъга Харт, за да се оплете в мрежата му за 1:2.

Последваха равностойни минути с лек превес на домакините, но нищо сериозно. За да се стигне до заключителния четвърт час, в който двата тима се развихриха. Първо в 76-та минута Давид Силва не успя да преодолее Шовковский, а две минути по-късно и Фернандиньо не се възползва от страхотен шанс.

САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко
ИЗВЪНРЕДНО СТУДИО НА ПИК TV! Шокиращи подробности за нападението над Колтуклиева на митинга на ПП. Страхил Ангелов: Представете си, ако бях ритнал Цънцарова (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО СТУДИО НА ПИК TV! Шокиращи подробности за нападението над Колтуклиева на митинга на ПП. Страхил Ангелов: Представете си, ако бях ритнал Цънцарова (ВИДЕО)