Манчестър Сити се разправи със Съндърланд и се доближи до първото място

3818
на 26.12.2015

Тимът на Манчестър Сити разгроми с 4:1 на своя стадион "Етихад СтейдиъмСъндърланд в мач от 18-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" решиха двубоя в своя полза още до средата на първото полувреме с голове на Рахим Стърлинг (12), Туре Яя (17) и Вилфред Бони (22). След това Кевин де Бройне бе точен за 4:0 (54), а Фабио Борини (59) реализира гола на утехата за Съндърланд.

Мачът ще се запомни още с пропуснатата от Бони дузпа в 70-ата минута, както и от неуспешното завръщане на капитана Венсан Компани в игра за Сити. Белгиецът се включи от пейката в средата на второто полувреме, но само 9 минути след влизането си на терена бе принудително сменен от Мартин Демикелис.

Манчестър Сити се доближи на 3 точки от върха, където все още се намира Лестър.