Манчестър Сити се справи със Саутхемптън

2121
на 28.11.2015

Отборът на Манчестър Сити победи с 3:1 Саутхемптън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" стигнаха до успеха на своя „Етихад” с попадения на Кевин де Бройне в 9-ата, Фабиан Делф в 21-ата и Александър Коларов в 70-ата минути. Единственият гол за гостите реализира Шейн Лонг в 50-ата минута. С успеха си „небесносините” се изкачиха временно до първото място в класирането с актив от 29 точки преди късния мач между Лестър и Манчестър Юнайтед.

Саутхемптън остава десети с 20 пункта. Играчите на Мануел Пелегрини си осигуриха комфортна преднина още на почивка. В 9-ата минута лятната покука на тима Кевин де Бройне откри резултата след асистенция на Рахим Стърлинг. В 20-ата минута Фабиан Делф удвои, разписвайки се с удар от границата на наказателното поле. Втората част започна отлично за гостите, които намалиха чрез Шейн Лонг в 50-ата минута.

До обрат обаче така и не се стигна, след като в 70-ата минута Александър Коларов реши всичко с трето попадение за Сити. Сърбинът се разписа след асистенция на Де Бройне, оформяйки крайното 3:1. Ето и още резултати от Висшата лига: Съндърланд – Стоук Сити 2:0 Манчестър Сити – Саутхемптън 3:1 Кристъл Палас – Нюкасъл 5:1 Астън Вила – Уотфорд 2:3 Борнемут – Евертън 3:3.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)