Манчестър Юнайтед и Аякс ще играят във финала на турнира Лига Европа

10599
на 12.05.2017

Отборите на Манчестър Юнайтед и Аякс се класираха за финала на турнира Лига Европа.

На полуфиналите Манчестър Юнайтед отстрани испанския Селта.

В реванша, който се изигра на стадион „Олд Трафорд“ в Манчестър, двата тима завършиха наравно 1:1. В първия мач Манчестър Юнайтед победи като гост с 1:0 и с общ резултат 2:1 се класира за мача за трофея.

Маруан Фелайни в 17-ата минута даде преднина в резултата за Манчестър Юнайтед в реванша. В 85-ата минута Факундо Ронкалия изравни.

Двата тима завършиха двубоя с по десет души, след като в 88-ата минута червен картон получи Ерик Баи от Манчестър Юнайтед, а в 89-ата минута от игра бе отстранен и Ронкалия от Селта.

Аякс стигна до финала в Стокхолм след драма срещу френския Лион.

Във Франция, на реванша Лион победи с 3:1. В пърия мач обаче Аякс спечели с 4:1 и с общ резултат 5:4 е финалист.

Каспер Долберг в 27-ата минута даде преднина в резурлтата за Аякс в реванша.

Александър Лаказет от дузпа в 45-ата, отново той секунди по-късно, и Рашид Гезал в 81-ата минута вкараха головете за Лион, които обаче се оказаха недостатъчни за място във финала.

Тимът на Аякс завърши мача с десет души, след като в 84-ата минута червен картон получи Ник Виергевер.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)