Манчестър Юнайтед с класика срещу Стоук Сити

3998
на 03.02.2016

Манчестър Юнайтед показа ново лице на "Олд Трафорд" и разгроми с 3:0 Стоук Сити в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига. Головете за успеха на Юнайтед отбелязаха Джеси Лингард (14), Антони Марсиал (23) и Уейн Рууни (53). "Червените дяволи" събраха 40 точки и заемат пето място във временното класиране.

Манчестър Юнайтед излезе на терена да търси мъст за шокиращата загуба с 0:2 от Стоук Сити на Коледа. "Червените дяволи" имаха добра статистика срещу Стоук Сити, като бяха спечелили последните 7 домакинства във всички турнири. Стоук Сити пристигнаха на "Олд Трафорд" след серия от три поредни загубии куп кадрови проблеми.

След кратко опознаване, Юнайтед натисна гостите и стигна до гол чрез Джеси Лингард в 14-ата минута, Той засече с глава топката отблизо след центриране на Камерън Бортуик-Джексън отляво на вратата. Това беше първи гол за Юнайтед на "Олд Трафорд" през първото полувреме от септември насам. Шанс да отбележи за първи път от 12 мача през първите 45 минути преди това имаше и Уейн Рууни, който изпрати една от марковите си бомби в началото на мача от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите отрази опасността.

В 23-ата минута обаче Рууни се отчете с асистенция за второто попадение в двубоя, което беше дело на френската звезда Антони Марсиал. Капитанът на Юнайтед получи топката от Хуан Мата малко след централния кръг, напредна към наказателното поле и с дълъг пас по диагонала намери непокрития Марсиал, който удвои със силен удар.

Гостите се опитаха да се върнат в мача в началото на второто полувреме, на Уейн Рууни охлади ентусиазма им в 53-ата минута, след като отблизо направи 3:0 след подаване на Марсиал. Малко преди това Рууни отново отбеляза, но голът му беше отменен заради явно нарушение в атака, след като избута защитник на Стоук в наказателното поле, за да овладее топката и да стреля.

Така "червените дяволи" спечелиха солидна победа, която ще им вдъхне доста кураж преди неделния сблъсък с Челси.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО)