Манчестър Юнайтед с трудна победа над УБА

4290
на 07.11.2015

Съставът на Манчестър Юнайтед записа седма победа от началото на сезона във Висшата лига. В домакинството си от 12-ия кръг, „червените дяволи” победиха с 2:0 Уест Бромич Албиън. По този начин тимът от „Олд Трафорд” се завърна на победния път след двете поредни равенства в шампионата.

Играчите на Луис Ван Гаал стигнаха до успеха с попадения през второто полувреме. Домакините поведоха в резултата в 52-ата минута след страхотно попадение на Джеси Лингард. Това бе дебютен гол за младия футболист с екипа на Юнайтед. „Червените дяволи” решиха всичко с втори гол от дузпа в заключителните минути на срещата. Антони Марсиал проби опасно в наказателното поле на съперника, принуждавайки Макклийн да го фаулира. Освен че посочи бялата точка, главният съдия Майк Дийн вдигна и директен червен картон за бранителя. С изпълнението на дузпата се нагърби Хуан Мата, който бе безпогрешен, вкарвайки за 2:0.

След днешния успех Манчестър Юнайтед заема четвъртото място с актив от 24 пункта, на точка от лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Лестър, които обаче са и с мач по-малко. Съставът на УБА пък е 12-ти с 14 точки.