Маргарита Михнева със стряскащо разкритие за агент на ДАНС изплувал покрай източването на КТБ!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Разследващият журналист Маргарита Михнева обсъди пред "Нова телевизия" темата за доклада за КТБ, внесен от БНБ в НС, фалитът на банката и хората, които са имали депозити с преференциални лихви.
"Язвата на КТБ са необезпечените кредити.", заяви тя.
Михнева беше категорична, че оправданията на Иван Костов по темата звучат нелепо и самият той, както и неговите дъщери, не само са имали депозити, но и са получавали много пари като консултанти на банката и от наем на помещения, използвани от КТБ.
Журналистката с пиперлив език спомена и името на експрокурора Роман Василев, който седи в основатана проблема според нея и също е имал в банката депозит с преференциална лихва.
"Народното събрания не е разследващ орган, такъв е Прокуратурата.", подчерта Михнева, засягайки темта за доклада.
"Според мен този доклад е опит да се прехвърли вината, която всъщност е на всички, които са били във властта през годините", заключи Цветков.
"Всички през цялото време са знаели какво става, но са си затваряли очите.", разпали се той.
Михнева се съгласи. "Не е редно вината да се съсредоточава само на Пеевски, или само на Василев."
Тя разкри и една интригуваща история за Димитър Йорданов - по онова време в ДАНС.
"Някой помни ли лицето Димитър Йорданов? Знаете ли, че месеци преди да фалира КТБ той пише писма до 10 банки. Две от банките пишат писма до Прокуратурата, за да питат "Какъв е тоя човек и защо задава въпроси". По - късно той е уволнен, защото няма право да получава подобна информация."


