ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Волейболистите на Марек (Дупница) триумфираха с шампионската титла на България за юноши старша възраст (до 20 г). В спора за титлата в държавните финали, които се проведоха в зала „Спортна“ в Дупница, представителите на Марек победиха Славия (София) с 3:1 (25:14, 25:17, 24: 26, 25:21).
Титлата пред родните фенове е втора след сезон 2011/2012 , когато Марек триумфира в старата зала „Спортна“. За треньора Христо Райчев пък шампионската титла е общо пета, от 2007 година на сам, от когато той води юношите на Марек.
Двубоят напълни зала „Спортна“, като над 500 зрители наблюдаваха двубоя. На трибуните бяха множество специалисти и настоящи и бивши волейболни национали. Мачът бе изгледан от новия треньор на младежите Владимир Николов, който ще води младите ни волейболисти на Европейското първенство 2016 в Пловдив, както и от селекционерът на мъжете Пламен Константинов.


