BG EN

Марио Драги: Брекзит затъмнява прогнозата за растеж в еврозоната

ЕС

Марио Драги: Брекзит затъмнява прогнозата за растеж в еврозоната

10043
на 09.10.2016
Марио Драги: Брекзит затъмнява прогнозата за растеж в еврозоната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Европейката централна банка Марио Драги в събота каза, че скорошният вот във Великобритания за излизане от Европейския съюз „затъмнява“ средносрочната прогноза за растеж в еврозоната, предаде AFP, цитирана от Фокус.

препоръчано

Драги направи изказването си във Вашингтон, където Световната банка и Международния валутен фонд приключват ежегодните си срещи, на които възмущението срещу глобализацията – охарактеризирано от вота за Брекзит през юни – беше водеща тема. 

„Много от изказващите се отбелязаха,ч е краткосрочния ефект от резултата от референдума във Великобритания е по-малко драматичен от очакванията на хората. Да се мисли, че няма да има някакви последствия би било да се надаваме на твърде много“, каза Драги. Той отбеляза, че последствията ще зависят от продължителността от време, нужна за приключване на британското отделяне от ЕС. 
„Но, разбра се, това е още едно от онези политически съмнения, които затъмняват прогнозата за растеж“, допълни той. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК