BG EN

Марсоходът „Кюриосити“ си направи поредното селфи

СВЕТЪТ ДНЕС

Марсоходът „Кюриосити“ си направи поредното селфи

3580
на 30.01.2016
Марсоходът „Кюриосити“ си направи поредното селфи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Апаратът на американската космическа агенция НАСА „Кюриосити“ си направи ново селфи на повърхността на Марс. Съобщението е качено на официалния туитър на научната мисия.

препоръчано

Този път марсоходът се е запечатал на фона на дюната Набим. Селфито е получено от 57 изображения, заснети на 19 януари от камера на апарата и изпратени на Земята.

„Кюриосити“ усъвършенства изкуството на селфито на нова снимка на марсианска дюна – са написали от НАСА в официалния микроблог на агенцията.

Космическият старт на мисията "Марсианска научна лаборатория" се състоя на 26 ноември 2011 г. На 6 август 2012 „Кюриосити“ направи меко кацане на повърхността на червената планета.

свързани новини
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Георги Харизанов с ТОП ИДЕЯ пред ПИК TV какво може да накара хората да отидат до урните: На аудиторията й липсва дебат между... (ВИДЕО) Георги Харизанов с ТОП ИДЕЯ пред ПИК TV какво може да накара хората да отидат до урните: На аудиторията й липсва дебат между... (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК