BG EN

Масирана руска атака с дронове в Днепър, има загинали и ранени

Европа

Масирана руска атака с дронове в Днепър, има загинали и ранени

17261
на 17.04.2025
Масирана руска атака с дронове в Днепър, има загинали и ранени
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Масирано руско нападение с дронове срещу украинския град Днепър. Двама души са загинали, а близо 30 са ранени, сред тях и четири деца, предаде Укринформ.

препоръчано

По-рано началникът на Днепропетровската областна военна администрация Сергий Лисак информира в приложението "Телеграм", че две жени са загинали, а сред пострадалите е бебе на девет месеца.

Укринформ съобщава, че най-малко 15 сгради са понесли щети. Сред тях са студентски общежития, учебни заведения и едно хранително предприятие.

Огледът за щети ще продължи най-вече в жилищните сгради.

 президентът Володимир Зеленски отново подчерта, че единствената причина за тази война е Русия, която продължава да пренебрегва американското предложение за прекратяване на ударите.

"Изминаха 36 дни, откакто Америка предложи пълно и безусловно прекратяване на огъня в небето, в морето и на земята. Преди повече от месец Украйна незабавно прие това предложение. Русия досега го пренебрегваше и все още не търпи последствия, а това е ключовият проблем", заяви Зеленски.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с ТОП ПРОГНОЗА за ПИК TV: Нещо необичайно ще се случи в дните до средата на март (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с ТОП ПРОГНОЗА за ПИК TV: Нещо необичайно ще се случи в дните до средата на март (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК