ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След екзекуцията на втория човек в Северна Кореяжителите на столицата Пхенян са подложени на напрекъснати проверки, а достъпът до града е затворен, съобщава ИТАР-ТАСС.
Чжан Сон Тхек, съпруг на лелята на лидера на Северна Корея Ким Чен Ун, дълго време оглавяваше регентския съвет. Неочаквано обаче чичото изпадна в немилост, бе обвинен в измяна и веднага бе разстрелян.
Севернокорейски източник съобщава, че по улиците на Пхенян е "трудно да се изминат сто метра", без хората да бъдат спрени за проверка от силите на реда, а жителите живеят в постоянен страх от чистки, арести и масови екзекуции.
В същото време южнокорейски медии съобщиха, че Пхенян готви нов ядрен опит и изстрелване на ракети с далечен обсег, за да отвлече вниманието на населението от екзекуцията на влиятелния Чжан Сон Тхек. Сеул е разпоредил армията да е в пълна готовност за непредвидени действия на северните съседи.


