ГОРЕЩО
ВНИМАНИЕ! Задават се много големи жеги, живакът гони 40 градуса. Ето какво трябва да знаят планинари и плажуващи
Тиктокърът Стоян Колев изживял тежки дни в ареста - цигани му спретнали голяма гадория
Седем задържани при акцията в кметство "Приморски" по случая "Баба Алино"
НОВА ТРАГЕДИЯ! Две деца загинаха при катастрофа на пътя Мездра - Бодунец
ПОСЛЕДНИТЕ ДУМИ на убитата в Угърчин Даниела: Умирам, извикайте линейка
Генералитетът един по един напуска Башар Асад
Сирийското правителство отново се оказа в неудобно поражение, след като високопоставен генерал, отговарящ за предотвратяване на дезертьорствата сред войниците, дезертира самият той, пише австралийският вестник “Сидни морнинг хералд” (Sydney Morning Herald). Oпозицията пък обяви случая за смело бягство с мотоциклет през границата с Турция. Командващият Военна полиция генерал-майор Абдулазиз Джасем Шалал е един от най-високопоставените офицери, изоставили президента Башар Асад по време на почти двугодишния народен бунт. Неговото бягство става в момент на смут около дипломатическата активност, намекващо за възможно развитие в посока на политическо решение на сирийската криза. Русия, един от най-силните поддръжници на Асад, подсказа, че е готова да договаря преход, който ще свали Асад от властта. Членове на сирийската опозиция обявиха, че бягството на генерал Шалал е отнело седмици да бъде подготвено и приключило в четиричасов спринт с мотоциклет през гори и кални пътища към турската граница.препоръчано


