ГОРЕЩО
Европейският център за транспортни политики с писма до посолствата на Франция и Германия заради намеса в българската съдебна система
Изненадваща промяна в тона на "Дондуков" 2. Ето какво направиха от ДПС-Ново начало, докато Мирчев иска да раздава юмруци
БСП и ИТН на консултации при Радев утре
Силистра избра десетте най-добри спортисти за 2025 година (СНИМКИ)
ГОРЕЩА ТЕМА! И Апелативният съд в София каза тежката си дума за легитимността на Сарафов като главен прокурор
Политика
Машините за електронното гласуване пътуват към секциите по тайни маршрути
5061
на 24.05.2019
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Машините за електронното гласуване тръгват към избирателните секции в страната. 3000 апарата под строга охрана трябва да бъдат разпратени до утре. Маршрутите се пазят в тайна от съображения за сигурност.
препоръчано
След техническа проверка на софтуера и контрол дали всички компоненти на машината са налични, всяко едно устройство се опакова и запечатва в индивидуален куфар и тръгва към населеното място, за което е предвидено. Всички апарати са под денонощна охрана, а при доставянето – председателят на комисията трябва да провери пломбата на куфара, за да е сигурно, че не са подавани гласове преди 07:00 часа на 26 май, предава Нова телевизия.


