BG EN

Мая Манолова зове за закриване на интернатите в България

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Мая Манолова зове за закриване на интернатите в България

8678
на 14.09.2016
Мая Манолова зове за закриване на интернатите в България
Автор:   ПИК

При проверките си тя е установила липса на храна, лоши битови условия и незаконни наказания

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Интернатите в България трябва да бъдат закрити. Това обяви категорично омбудсманът Мая Манолова пред БНР. При внезапна проверка по сигнали за насилие над деца в професионалното възпитателно училище-интернат „Христо Ботев“ в село Подем, Манолова е установила незаконни наказания, липса на храна и лоши битови условия.

препоръчано

"Децата са на практика заключени зад решетки, зад ограда, която не могат да напускат. Специално искам да подчертая, че това са деца жертви. Това са деца, които са били принуждавани – част от тях да просят, други – да проституират. За постъпки, за които никой възрастен не би бил лишен от свобода, на практика, са затворени в този интернат", казва омбудсманът.

След проверката Манолова каза, че отново ще напише поредната препоръка към Министерството на правосъдието и до Министерството на образованието: "Да ускори темповете по подготовка на проектите за Закон за детското правосъдие. Тези интернати са символ на провала на институциите и на системите в България за закрила – и образователната, и правосъдната, и социалната система, които не са измислили нищо по-подходящо. Все пак се надявам, мандатът ми да стигне за това тези интернати да бъдат закрити".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК