BG EN

МВнР: 30 000 таврийски българи живеят под руска окупация, основните им права са ограничавани

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

МВнР: 30 000 таврийски българи живеят под руска окупация, основните им права са ограничавани

24600
на 02.06.2025
МВнР: 30 000 таврийски българи живеят под руска окупация, основните им права са ограничавани
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

30 000 таврийски българи живеят под руска окупация, основните им права са ограничавани. В нарушение на международното право изучаването на български език в държавните училища е забранено в окупираните от Русия Мелитопол и Бердянск.

препоръчано

Това посочва министърът на външните работи Георг Георгиев в писмен отговор до народни представители от „Продължаваме промяната - Демократична България“, предава БТА.

Българските неделни училища в градовете Мелитопол и Бердянск, финансирани от българската държава, са принудени да прекратят присъственото си обучение. Под натиск на окупаторите, реновираният българско-украински лицей в Приморск, който в близкото минало бе една от водещите образователни институции с преподаване на български език в Украйна, е закрит, обяснява Георгиев.

Украйна продължава с безпрецедентните удари с дронове по руски бази, нови унищожени самолети
Безпилотните апарати са вкарани контрабандно в Русия с камиони и са откарани близо до базите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния ден на юни: Овенът да не дава заеми и да не прави непоискано добро, Лъвът може да съжалява за отказана високоплатена работа САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния ден на юни: Овенът да не дава заеми и да не прави непоискано добро, Лъвът може да съжалява за отказана високоплатена работа
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК! Бойко Борисов пред младежите на ГЕРБ: Демократичната общност сама се дискредитира чудовищно. На 8 юли България няма да има правителство, ако Ново начало не застане до нас (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК! Бойко Борисов пред младежите на ГЕРБ: Демократичната общност сама се дискредитира чудовищно. На 8 юли България няма да има правителство, ако "Ново начало" не застане до нас (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 41
горещо
hot
най-четени новини в момента