BG EN

МВР в неведение кой задигна оградата на границата ни с Турция. Тежките железа изчезнали в най-строго охраняваната зона

ЧАС ПИК

МВР в неведение кой задигна оградата на границата ни с Турция. Тежките железа изчезнали в най-строго охраняваната зона

13455
на 07.06.2016
МВР в неведение кой задигна оградата на границата ни с Турция. Тежките железа изчезнали в най-строго охраняваната зона
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изчезна част от оградата на границата ни с Турция. 1.5 тона метални плоскости бяха задигнати от най-охраняваната зона – между Свиленград и Елхово, съобщи Би Ти Ви.

препоръчано

Строежът на оградата, превръща село Маточина в база за съхранение на материали. Части от съоръжението са разхрляни из цялото село.Преди седмица от фирмата строител установяват, че 20 платна са изчезнали. По думите на Станислав  Дечев – областен управител на Хасково, цената на един такъв панел е около 2300 лв.

Първо за кражбата е заподозряно семейтвото на Георги Георгиев, тъй като материалите са струпани пред дома му. По думите му няма промяна в бройките на панелите преди и след подаваето на сигнала. 

"Бяха 51. На сутринта бройките пак бяха толкова, обаче като дойде другата фирма,  казаха че 20-25, че над 30 платна са откраднати", казва Георгиев. "Стана ми чудно като и вечерта са 51 и сутринта 51 как така", допълни той. 

Всяко от откраднатите платна тежи по 80 кг. Изключително трудно е да се пренесе дори от двама души.

И Георги Георгиев, и съселяните му от с. Маточина смятат, че кражбата е невъзможна в строго охрянавана зона под камерите на гранична полиция. Според фелдшера Иван Русев става въпрос за далавера между двете фирми.

От фирмата строител на оградата отказаха коментар. МВР пък търси неизвестният извършител.

"МВР има ангажимент да охранява обектите от държавно значение, но оградата на границата не е собственост на държавата", заяви говорителят на ОД на МВР-Хасково Нина Николова.

Въпреки липсите защитното съоръжение по границата с южната ни съседка ще бъде завършено до седмица. До сега за него за платени над 30 млн. лв.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК