ГОРЕЩО
Законът "Магнитски" няма да се прилага у нас! Калин Стоянов срази с аргументи ППДБ
Най-подходящите зимни напитки за онлайн казино забавления
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
Желязков подари на Урсула фон дер Лайен българските евромоенти и обеща България да бъде...
Диана Дамянова с култово предложение: Мирчев да иде да се сбие с комисията, която решава за охраната на Пеевски
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
МВР започва да разширява обхвата на системата от сирени за ранно предупреждение и оповестяване у нас. От министерството уточняват, че това ще обхване сирените на територията на 16 областни града.
препоръчано
Проектът за разширяване на системата от сирени е започнал в началото на тази година и ще завърши в края на 2027 г. Това е неговият втори етап, като идеята е да бъде обхванато 75 процента от населението.
Към момента системата от сирени за ранно предупреждение обхваща около 50 на сто от населението на страната.
От МВР уточняват, че в по голямата част на страната системата от сирени е изградена пред 70-те години на миналия век. Пред 2023 година е обновена част от нея.
свързани новини
НЕ Е ШЕГА: Тестват едновременно сирените и BG-ALERT
38293
на 01.04.2025
Героизъм на пътя: Полицай помогна ескортира бременна жена до болницата
11284
преди 2 часа
ТЪЖНА ВЕСТ: Отиде си доайенът на телевизионните режисьори Иванка Гръбчева
45093
преди 2 часа
ОКОНЧАТЕЛНО: Приеха промените в Семейния кодекс за родителските права
12193
преди 4 часа
Въведоха промени в движението по АМ "Хемус" посока Варна
7675
преди 4 часа


