ГОРЕЩО
40 ГОДИНИ СТИГАТ: Йордан Цонев обяви, че се оттегля от политиката
Олег Невзоров отрича за ПОЛИТИЧЕСКИ ЧАДЪР: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
ЛЮБОПИТНО НАЗНАЧЕНИЕ: Гълъб Донев си взе за съветник много добре познато лице от кръга на Радев
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! “Билетът за концерта е 40 евро”: Още един таен свидетел разплел цялата корупционна схема на Благомир Коцев и компания (ДОКУМЕНТИ)
Ето го мъжа, бутнат за 40 евро от Лъвов мост (СНИМКИ)
Ръководителят на ловния излет трябвало да носи по-голяма отговорност
МВР ще настоява за промени в Закона за лова и дивеча заради зачестилите инциденти. Това стана ясно от интервю за Фокус на комисар Божидар Василев, началник сектор "Контрол върху общоопасните средства". Вероятно ще последват промени в Закона за лова и опазване на дивеча, за да се вземат по-крути мерки най-вече за дисциплината, организирането и провеждането на ловните излети, каза комисар Василев. Промени най-вероятно ще има и за мястото и ролята на контролните органи и органите по контрола върху оръжието по закона, коментира още той. „Ловът е спорт. Когато искат да бъде приятно хобито им, хората би трябвало да се подчиняват на определени правила за дейност при този спорт, а той е с оръжие", обясни шефът на ресорния сектор в МВР. Василев настоя, че ръководителят на ловния излет трябва да поема по-голяма отговорност за провеждането му. На 16 декември изпълнителният директор на "Национална спортна база" ЕАД Петър Божилов и негов партньор в ловната дружинка се застреляха един друг по време на лов. Няколко дни по-късно беше регистриран още един смъртен случай, след като ловец се обърка и навлезе в пусията на своите колеги. В събота четвърти ловец бе ранен от диво прасе.препоръчано


