BG EN

МВФ призова САЩ да повишат данъците, за да ограничат повишаването на дълга

Америка

МВФ призова САЩ да повишат данъците, за да ограничат повишаването на дълга

21364
на 28.06.2024
МВФ призова САЩ да повишат данъците, за да ограничат повишаването на дълга
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Международният валутен фонд призова Съединените щати да повишат данъците, за да ограничат нарастващите нива на дълга, като същевременно приветства "стабилния и динамичен" растеж на най-голямата икономика в света и напредъка в контролирането на инфлацията, предадоха агенциите Ройтерс и ДПА.

препоръчано

В заключителното си изявление за годишния преглед на икономическите политики на Вашингтон председателката на фонда Кристалина Георгиева заяви, че високите дефицити и дълг "създават нарастващ риск за американската и световната икономика, като потенциално могат да доведат до по-високи разходи за фискално финансиране и до нарастващ риск за плавното разсрочване на падежните задължения".

В същото време Георгиева подчерта, че американската икономика е "забележително силна" и демонстрира здравословен икономически растеж. "Съединените щати са единствената икономика от Г-20, чието равнище на брутния вътрешен продукт сега надхвърля равнището отпреди пандемията", изтъкна Георгиева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК