Меглена Кунева: Свидетели сме на множество нарушения на закона при операция "Червеи"
Имам огромна нетърпимост към подслушванията
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Оттук нататък ще излезем с повече опит и повече мъдрост. Свидетели сме на множество нарушения на закона при операция "Червеи". Оттук нататък законът ще се спазва. Аз имам огромна нетърпимост към подслушванията." Това каза вицепремиерът Меглена Кунева в предаването "Лице в лице" по Би Ти Ви.
"Няма система, която да е безотчетна", отбеляза Кунева.
"Никой не е над закона, включително и самите съдии. Фактът, че обществото се е вторачило към съда е отрезвително. ВСС ще реагира по случая с "Червеите", категорична е Кунева, пише novini.bg.
Тя посочи, че хората, които искат реформа в съдебната система ще го направят. Тя отбеляза, че има и обществена подкрепа за това.
Кунева съобщи, че има голяма европодкрепа за влизането на страната ни в Шенген. Като положителен знак тя посочи постигнатото разбирателство по тази тема между премиера Борисов и лидерът на ПЕС Сергей Станишев. Въпреки това тя изтъкна, че има още страни, които трябва да убедим, че трябва да бъдем приети.


