BG EN

Медиците от Карлово оттеглиха оставките си

Региони

Медиците от Карлово оттеглиха оставките си

10530
на 12.05.2020
Медиците от Карлово оттеглиха оставките си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Медиците от карловската болница оттеглиха оставките си за 10 дни. От днес в лечебното заведение трябваше да заработи приемен кабинет, открит миналата седмица. Това обаче не се случи, защото нямаше кой да работи в него.

препоръчано

На спешна среща с местната власт беше решено да се изготви споразумение между спешна помощ и болничното заведение, което да изглади спорните въпроси. лекарите от карловската болница, обаче са категорични, че не са в състояние да покрият работата в новия кабинет.

„Във филиала в Карлово следва да има по щат 6 лекари и 6 фелдшера, а ние имаме 7 фелдшера и 3 лекари. Т.е. ако единият фелдшер замества единия лекар имаме недостиг от двама лекари или фелдшери, два щата", обясни д-р Иван Стойнов, директор на Спешна помощ - Пловдив.

„Явно има напрежение между двете структури и за това се разбрахме категорично, че до 10 дни ще бъдат изготвени правила", каза областният управител на Пловдив Дани Каназирева.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
И ТОЗИ ПРЕВЪРТЯ! Кокорчо налетя на журналистка - пробва да й издърпа микрофона (ВИДЕО) И ТОЗИ ПРЕВЪРТЯ! Кокорчо налетя на журналистка - пробва да й издърпа микрофона (ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК