Мездра обяви тридневен траур в памет на двамата загинали в катастрофа младежи
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Заповед за тридневен траур е издал кметът на Мездра в памет на двамата младежи, които починаха на място в катастрофа между скутер и автомобил в четвъртък, 25 юни. От администрацията съобщиха, че от днес до 28 юни включително националното знаме на България, знамето на Европейския съюз и знамето на Община Мездра ще бъдат свалени наполовина.
Забранено е провеждането на публични тържества, празнични ритуали, културни, развлекателни и спортни мероприятия, организирани от общината и от подчинените ѝ структури.
Препоръчва се на организаторите на предварително планирани събития, които не могат да бъдат отменени, да се съобразят с обявения траур, като началото им бъде отбелязано с минута мълчание в памет на загиналите. Призовават се образователните и културните институции, както и търговските обекти да съобразят дейността си с траурния период. Община Мездра и Общински съвет - Мездра поднасят най-искрени съболезнования на близките на загиналите, пише в съобщението от администрацията.
Снощи между Мездра и Боденец в катастрофа между скутер и автомобил на място загинаха момиче на 16 години и момче на 17 години.


