BG EN

Мелони: Войната в Иран избухна заради провала на международното право

Европа

Мелони: Войната в Иран избухна заради провала на международното право

19253
на 09.03.2026
Мелони: Войната в Иран избухна заради провала на международното право
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Италианският премиер Джорджа Мелони обвини провала на международното право за избухването на войната в Иран и допълни, че няма необходимата информация нито да осъди, нито да подкрепи атаките на САЩ и Израел, с които тя започна, предаде италианската новинарска агенция АНСА.

препоръчано

„Мисля, че трябва да се справим със ситуация, в която правилата на международното право обективно са разрушени“, заяви снощи Мелони пред местен телевизионен канал.

„Не мисля, че те са разбити от настоящите събития, защото има много прецеденти, но ситуацията със сигурност е много хаотична. Кризата на международното право според мен стана структурна, особено с инвазията на Украйна, защото кой би трябвало да прилага международното право? Теоретично ООН, но имаме аномалията, при която член на Съвета за сигурност преди четири години нахлу в съседа си в опит да го присъедини“, заяви италианският премиер.

На въпроса дали подкрепя ударите на САЩ и Израел тя отговори: „Обективно нямам необходимата информация, както и почти никой в Европа я няма“. „Наистина, от тази гледна точка никой не е заел позиция, която да е категорична. Никой, освен премиерът на Испания (Педро) Санчес, не е осъдил инициативата, както и никой не участва в конфликта“, допълни тя.

Вчера американският президент Доналд Тръмп заяви пред италианския ежедневник „Кориере дела Сера“, че Мелони е „страхотен лидер“ и „винаги се опитва да помогне“.

„Тя е отличен лидер и ми е приятелка“, заяви той.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 63
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК