BG EN

Меркел и Оланд изразиха намерения за засилване на сътрудничеството в областта на сигурността

ЕС

Меркел и Оланд изразиха намерения за засилване на сътрудничеството в областта на сигурността

8016
на 03.09.2016
Меркел и Оланд изразиха намерения за засилване на сътрудничеството в областта на сигурността
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерите на Франция и Германия настояват темата за сигурността да бъде една от ключовите на предстоящата среща на върха на Европейския съюз, предава Deutsche Welle. 

препоръчано

На среща, проведена в Евиан, германският канцлер Ангела Меркел уточни, че става въпрос и за икономическата сигурност, а не само за вътрешната и външната на Общността. В Берлин и Париж очакват „амбициозен план на работа“ и бързи действия от страна на европейските институции по този въпрос. 

Франсоа Оланд на свой ред подчерта важността от „защитата на границите, основните свободи и защитата от рисковете, произтичащи от тероризма“. Наред с това според френския президент е необходимо изработването на общоевропейска военна политика. 

 

 

 

 

Фокус

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК