ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Германският канцлер Ангела Меркел подчерта, че ще продължат усилията на правителството за укрепването на източния фланг на НАТО дни след като външният министър на страната Франк-Валтер Щайнмайер предупреди за „подрънкване на саби“, което може да засили напрежението с Русия, предаде Ройтерс.
Меркел заяви, че Германия ще продължи да води редовен диалог с Русия, но и че вижда „нови заплахи“ близо до Европа и е решена да засилили единството в НАТО. „Германското правителство като цяло е съгласно, че в дългосрочен план страните членки на НАТО трябва да отделят по два процента от БВП за отбрана“, заяви тя.
Коментарите на Меркел идват три дни, след като външният министър на страната създаде полемика, предупреждавайки да не създава вражда с Русия.


