ГОРЕЩО
Касапницата в София взе още една жертва
ЕКШЪН В БУРГАС! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус (СНИМКА)
Йотова на Илиева нива: Задачата ни е да оставим мирен свят за децата си - да няма никога повече майчини и детски сълзи, и прекършени криле на деца
Мъж оцеля по чудо след скок от 6-ия етаж
Антон Кутев РАЗКРИ предизборната стратегия на Радев - ето какво е довело до успеха му
Икономика
МЕСЕЦ ПРЕДИ ВЕЛИКДЕН: Яйцата по-скъпи с 65%, цената на агнешкото също лети нагоре
7770
на 13.03.2023
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Месец преди Великден яйцата, оранжерийните зеленчуци и захарта бележат най-голям ръст в потребителската кошница за празника спрямо година по-рано.
препоръчано
Спрямо миналия март храните на едро са поскъпнали с над 20%, а при някои продукти скокът – е над 50 на сто. Очакванията са в последните дни преди Великден цените на основните продукти от списъка за празничната трапеза отново да тръгнат нагоре, предава Нова телевизия.
От списъка с храни за Великден най-сериозен по борсите е ръстът при яйцата - 65 % и при оранжерийните зеленчуци - с между 32 и 34 % само за година. Скок ще има и при цената на агнешкото и килограм живо тегло от фермите ще излиза поне на 12 лв.


