Меси се развихри! Барса с нова победа

6679
на 26.08.2017

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Отборът на Барселона записа втора победа в Примера след успех с 2:0 при гостуването си на Алавес в схватка от втория кръг. Лионел Меси изпусна дузпа преди почивката (39), но през второто полувреме успя да вкара два гола (55 и 66) и така да донесе трите точки в графата на каталунския тим. Извън групата за Барса очаквано остана новото рекордно попълнение Дембеле.

Още в първата минута Марк-Андре тер Стеген трябваше да внимава и изби над гредата след изпълнение от пряк свободен удар. В шестата Деулофеу постави под напрежение Фернандо Пачеко. В 12-ата Алфонсо Педраса получи пространство отляво, напредна и центрира прострелно към далечната греда, където Собрино прати топката в аут от повече от страхотна позиция. Повторенията показаха, че има и засада, пише "Спортал".

Каталунците изнесоха играта пред наказателното поле на своя съперник. Атаките им се развиваха предимно отдясно, където Алейш Видал и Сержи Роберто сменяха местата си. В 16-ата Андрес Иниеста шутира от дъгата, но не затрудни вратаря на домакините. В 23-ата Сержи Роберто видя много добре Жорди Алба и го намери прецизно с далечен пас. Той подаде към Меси, чийто удар от 15 метра не беше достатъчно опасен.

В 25-ата Меси проби до аутлинията, извади топката, а там останаха съмнения дали Карлос Вигарай не играе с ръка. В 31-ата Пике сбърка подаване и даде възможност за контраатака. Рубен Собрино надбяга бранителя, но не можа да се справи със съпротивата на германския вратар - би в неговите крака. Три минути по-късно Ибай Гомес пропиля добър шанс, след като стреля в стената от удобна позиция. В 35-ата Алба се стрелна напред, остави за Деулофеу, който спечели корнер от малък ъгъл. При последвалото центриране, Меси овладя в наказателното поле и понечи да шутира, ала пролуката бързо беше затворена. В 38-ата съдията назначи дузпа за Барса за нарушение във въздуха на Родриго Ели срещу Пике. Пачеко успя да отгатне къде ще бие Меси, хвърли се в десния ъгъл и изби след силния изстрел. В 45-ата включилият се Пике беше сам на втората греда, но топката не му беше достатъчно удобна. В добавеното време Меси изведе Деулофеу, но неговият диагонален удар не затрудни особено вратаря.

Още преди да е изминала и минута от втората част Ибай Гомес се измъкна от засадата, центрира успоредно на голлинията, но непокритият Ману Гарсия закъсня. В 48-ата Меси получи топката и шутира от 22 метра - покрай сглобката в аут. В 55-ата натискът на гостите от "Камп Ноу" донесе резултат. Алба подаде към Лео в наказателното поле, аржентинецът стигна до топката и стреля през краката на Алексис Руано. Кълбото се отклони от защитника и залъга вратаря - 0:1. Това беше гол номер 350 за Ла Пулга в испанското първенство.

В 63-ата Алба можеше да вкара изключителен гол, хващайки топката от ждроб. Придаде й страховита сила, но тя не пожела да влезе и облиза гредата около далечната сглобка. В 66-ата каталунците реализираха успокоителен втори гол. Защитата на домакините не се ориентира при рикошет, Меси получи свобода и се възползва мигновено - шутира без забавяне в левия долен ъгъл от около 13 метра - 0:2. В 69-ата Тер Стеген внимаваше при силен далечен удар на Оскар Ромеро. В 74-ата Меси се размина с хеттрик, след като разтресе напречната греда с шут от пеналта. Минута по-късно резервата Пако Алкасер подаде хитро с пета на номер 10, който може би щеше да се разпише, ако не беше самоотвержения шпагат на Вигарай. В края на двубоя в игра за "лос блаугранас" се появи 40-милионното попълнение Паулиньо.