ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Български беше нападнат от мечка край язовир „Видрару“ в Румъния, след като хора от автомобила, който управлявал, хвърляли храна на дивото животно. Инцидентът е заснет на видео и ужасяващите кадри вече обикалят румънските телевизии и световните агенции.
На записите, направени както от свидетел в автомобил зад българите, така и от самите туристи, се вижда как групата се забавлява, докато подава храна на мечка с малко мече край пътя. В един момент обаче животното внезапно се втурва към прозореца на колата и напада 46-годишния мъж.
Пострадалият е Георги Бижев от Горна Оряховица, информира ни Нова телевизия. Той е председател на Спортно-техническата комисия към Зоналния съвет на Българския футболен съюз във Велико Търново. Бижев е бивш президент на ФК Локомотив Горна Оряховица.
При атаката мечката ухапала мъжа по лявата ръка. По първоначална информация той е успял да предпази лицето си с ръка от ноктите на хищника. Вследствие на нападението ръката му е била тежко разкъсана.


