BG EN

Мизия вече се готви за втора зима във фургоните

ГОРЕЩО

Мизия вече се готви за втора зима във фургоните

3648
на 29.08.2015
Мизия вече се готви за втора зима във фургоните
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хората в Мизия са пред заплахата да посрещнат втора зима извън удавените си от потопа домове. След като се разбра, че с парите от Европа не могат да се ремонтират частни сгради, от Общината предлагат на държавата вариант за подпомагане на пострадалите. Става дума за безлихвен заем от 2 милиона лева към местната хазна.

препоръчано

От къщите, които не стават за нищо след голямото наводнение, хората гледат да оползотворят поне строителния материал, за да им върви някак с ремонтите.

Успелите да възстановят изцяло домовете си, тук се броят на пръсти. Останалите се опитват да стегнат поне една стая, за да могат да презимуват в нея. По всичко изглежда, че животът на фургонното селище ще бъде удължен с още година, информира Би Ти Ви.

От кметството съобщиха още, че настанените във фургонното селище ще могат да останат там поне до пролетта, защото година след бедствието домовете им продължават да са руини.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК