Милан и Байерн с мач-спектакъл! "Росонерите" ликуват

10772
на 28.07.2016
Милан и Байерн с мач-спектакъл! Росонерите ликуват

Милан победи германския шампион Байерн Мюнхен в първия мач и на двата отбора на турнира International Champions Cup на стадион „Солджър фийлд“ в Чикаго.

Срещата завърши 3:3 в редовното време, а при дузпите италианците се представиха по-убедително от своя съперник.

В 23-та минута резултатът беше открит от „росонерите“ чрез Мбайе Нианг, който се възползва от грешка на Холгер Бадщубер. Излязъл сам срещу вратаря, френският нападател не сгреши. Само шест минути по-късно Байерн отговори с красиво попадение на Франк Рибери. В 38-та минута Алаба даде аванс на баварската машина след удар извън наказателното поле.

Четири минути след почивката Милан изравни резултата чрез Андреа Бертолачи, а Куцка даде аванс на отбора на Винченцо Монтела малко след час игра. В последната 90-та минута Байерн получи възможност да изпълни дузпа и Рибери не сгреши от бялата точка, пише Новспорт. По регламент, победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. При тях Хонда, Лаам, Матри, Алаба, Куцка, Бернат и Романьоли бяха безупречни преди Джиджи Донарума  да спаси удара на Рафиня. Последната пета дузпа за Милан беше дадена на Джакомо Бонавентура, който отбеляза и донесе първа победа за отбора си на турнето в САЩ.

Следващите мачове на двата отбора са на 30-ти юли, като Байерн Мюнхен ще се изправи срещу Интер, а Милан ще играе с Ливърпул.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)