ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
До десетина дни ще намалее притока на имигранти. Това ще стане след изборите на 1 ноември в Турция. Това каза хърватския премиер Зоран Миланович при визитата си във Вараждин.
Хърватия няма да става "hot spot". Преди срещата в Брюксел в неделя беше на 100% сигурно, а след срещата е на 105%. Само след десетина дни ще има промяна, подчерта Миланович. „Искам да ме попитате кога положението с бежанците ще приключи в Турция. Когато германците се договорят с Турция и това ще стане само след десетина дни”, каза Миланович.
Според него през последния месец и половина правителството е показало на всички „колко е организирано и стабилно”.
"Някои се радваха и очакваха , че след като няма наводнения, ние ще бъдем наводнени от бежанци, но докато аз съм премиер и докато на терена са вътрешния министър Ранко Остоич и на отбраната Анте Анте Котроманович, подобно нещо няма да се случи”, каза Миланович и поясни, че във всеки един момент може да затворят границата, но те няма да направят това.


