BG EN

Милена Дамянова: Образованието е във финансов хаос

Образование

Милена Дамянова: Образованието е във финансов хаос

4354
на 16.09.2013
Милена Дамянова: Образованието е във финансов хаос
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Системата на образованието в България е заплашена от финансов хаос и нестабилност, като новата учебна година не стартира добре. Това заяви на пресконференция на ГЕРБ народният представител Милена Дамянова.

препоръчано

Дамянова пожела на всички успешна нова учебна година, изпълнена с много изпълнени мечти. „Вместо спокойствие обаче, в първия учебен ден сме свидетели на лутането на един министър, който в продължение на 100 дни, успя да си смени позициите поне три пъти”, коментира Милена Дамянова и попита кой взема решения в Министерство на образованието и науката (МОН). „Знае ли някой в МОН как ще се финансират тази година детските градини и училищата, защото финансирането на средното образование трябва да се изпълнява по ясни критерии. Ако парите не следват ученика, кого ще следват те. Може би депутатите от управляващите партии?”, посочи бившия зам. министър на образованието.

Депутатът обърна внимание на делегираните бюджети, като заяви, че те имат своите недостатъци, но нямат своята алтернатива. „Има опасност финансирането на системата за средното образование ще премине в сенчестата част, което обаче може да доведе и до намаляване на заплатите на учителите”, отбеляза Дамянова. Според нея, парите в образованието не са просто пари по сметка, това са пари за бъдещето на нашите деца.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК