МИЛИЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОЛ В ПИК TV! Бойко Рашков напусна парламента след въпрос за Руди Гела (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Наглостта на Бойко Рашков няма край! Бившият министър на вътрешните работи, по чието време депутат направи опит чрез заплашване да принуди друг народен представител противно на волята и убежденията му да напусне парламентарна си група, поиска да бъде оставен на спокойствие, вместо да коментира случая, който е обект на разследване от страна на Софийска градска прокуратура.
Както може би се досещате става дума за скандала с депутата от "Продължаваме промяната" Радостин Василев. Неговият имунитет бе поискан от главния прокурор Иван Гешев, заради достатъчно събрани доказателства, за да бъде привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 143, ал. 1, вр. чл. 18, ал. 1 от НК.
Припомняме, че наблюдаващият прокурор в СГП счете, че в хода на разследването са събрани доказателства за това, че на 13.06.2022 г., в гр. София, Р.В. (Радостин Василев) чрез заплашване направил опит да принуди народния представител Х.И. (Христинка Иванова) противно на убежденията и волята ѝ да напусне парламентарната група на ИТН и Народното събрание.
След поисканият заради заплахи и принуда имунитет на Радостин Василев, Бойко Рашков се направи на ни лук ял, ни лук мирисал, и с цялото си нахалство поиска да бъде оставен на мира.
Вместо да се отчете пред избирателите си като отговори на въпросите на ПИК TV как ще коментира това, че негов колега-депутат е разседван за заплаха и дали ще гласува за свалянето на имунитета на Руди Гела, Рашков предпочете да напусне Народно събрание.
И правилно - там мястото му много скоро може да изстине с оглед на някои текущи разследвания, в които и неговото име е замесено. Току виж в най-скоро време увисне и неговият депутатски имунитет.


