BG EN

Милош Земан ще плаща държавния дълг

Европа

Милош Земан ще плаща държавния дълг

7130
на 13.02.2013
 Милош Земан ще плаща държавния дълг
Автор:   Милан Николов

Плащането на държавния дълг е отговорност за всеки чех. Този пример даде новоизбраният президент Милош Земан, който обяви, че ще прави това с 1/3 от заплатата си. Държавният глава, който често е обект на критики за популизма си, изрази надежда примерът му да бъде последван от по-богатите чехи. Земан разкри, че фондът ще бъде създаден до два месеца, след като положи клетва като президент. 68-годишният политик ще положи клетва на 8 март, поемайки поста от евроскептика Вацлав Клаус. Заплатата на Земан е около €14 200. Дългът на Чехия е около € 69 млрд., което е около 45% от БВП.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК