BG EN

Министерство на енергетиката с нови мерки за стабилизиране на ТЕЦ "Марица изток 2"

Икономика

Министерство на енергетиката с нови мерки за стабилизиране на ТЕЦ "Марица изток 2"

14040
на 10.09.2018
Министерство на енергетиката с нови мерки за стабилизиране на ТЕЦ Марица изток 2
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на енергетиката издаде заповед за сформиране на работна група, която ще извърши анализ на финансово-икономическто състояние на ТЕЦ „Марица изток 2” ЕАД.

препоръчано

С цел дружеството да бъде стабилизирано, експертни кадри от Министерството на енергетиката, енергийните дружества и Агенцията за устойчиво енергийно следва да разработят конкретни предложения в тази връзка. След влизането в сила на европейската схема за търговия с парникови газове, за периода 2013 – 2017 г. ТЕЦ 2 е извършил разходи за въглеродни емисии на стойност над 570 млн. лв., съобщават от пресцентъра на Министерство на енергетиката.

 Значителното увеличение на разходите за закупуване на емисии през последните месеци е сериозно предизвикателство пред ТЕЦ „Марица изток 2“ ЕАД и „Български енергиен холдинг“ ЕАД.

ТЕЦ „Марица изток“ 2 е основна базова мощност, от стратегическо значение за електроенергийната система както на България, така и на региона.

До края на месец септември се очаква работната група да представи комплекс от мерки, насочени към бъдещото устойчиво функциониране на дружеството.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК