BG EN

Министерството на енергетиката започва проверки за зимната готовност

Икономика

Министерството на енергетиката започва проверки за зимната готовност

4747
на 22.09.2020
Министерството на енергетиката започва проверки за зимната готовност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В периода от 23 септември до 7 октомври експерти от Министерството на енергетиката ще проверят готовността на енергийните обекти за работа през предстоящия есенно-зимен сезон. Проверките се извършват за шеста поредна година. Целта е да се минимизират неблагоприятните последствия от природни бедствия и аварии.

Експертите ще се запознаят с програмите за аварийно планиране и предвидените дейности по материално-техническо осигуряване на есенно-зимния период 2019-2020 г. на „Електроенергиен системен оператор“ ЕАД, „Електроразпределение Юг“ ЕАД, „Електроразпределение Север“ АД и „ЧЕЗ Разпределение България“ АД.

В периода от 23 до 25 септември ще бъдат проверени обекти на ЕСО ЕАД и „Електроразпределение Север“ ЕАД в района на Варна, Балчик, Каварна и Добрич. От 28 до 30 септември проверката ще обхване обекти на ЕСО ЕАД и „ЧЕЗ Разпределение България “ АД в Костенец, Ихтиман, Самоков, Долна Баня, Елин Пелин, а от 5 до 7 октомври на ЕСО ЕАД  и „Електроразпределение Юг“ АД в Карлово, Калофер, Казанлък, Сопот, Павел Баня и Баня.

препоръчано

Резултатите от проверките ще бъдат изготвени до 21 октомври 2020 година.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК