BG EN

Министри на България и Турция решават проблемите с превозвачите

ЧАС ПИК

Министри на България и Турция решават проблемите с превозвачите

3810
на 08.02.2014
Министри на България и Турция решават проблемите с превозвачите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 21 февруари в Анкара ще се проведе двустранната среща по проблема с разрешителните за превози, това съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията. След многократно отправяни искания от българска страна за провеждането на двустранна среща, турската страна официално потвърди, че такава ще се състои на 21 февруари 2014 г. в Анкара. По време на разговорите се очаква да бъдат уточнени квотите еднократни разрешителни за автомобилен превоз между двете страни, както и други въпроси от взаимен интерес.

препоръчано

Двустранните отношения в областта на автомобилния транспорт между България и Турция са регламентирани от спогодба, подписана в Анкара на 16 април 1977 г. Съгласно този документ, компетентните органи определят годишен контингент от разрешителни. 
За последен път контингентът от разрешителни между двете страни, който се разменя на реципрочна основа е договорен през 2012 г.:

Срещата бе договорена между премиерите на България и Турция вчера в Сочи, както ПИК съобщи.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК