BG EN

Министърът върна шефката на РУО Шумен след съдебно решение

ГОРЕЩО
Региони

Министърът върна шефката на РУО Шумен след съдебно решение

11383
на 22.12.2021
Министърът върна шефката на РУО Шумен след съдебно решение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

РУО Шумен отново се оглавява от Светлана Милева. За втори път тази година уволнената от бившия министър Красимир Вълчев се връща на поста началник на просветния инспекторат след решение на Върховен административен съд. Сега заповедта е подписана от министър Николай Денков, пише в. "Труд".

препоръчано

На 5 март т.г. тя се върна в кабинета си, но само след 15 минути получи втора заповед, че е освободена. Отново я атакува в съда и спечели делото.

"Да, днес ми е първи работен ден след 5 март и още съм на работа", коментира тя пред "Труд" дали не се очаква и втора изненадваща заповед по подобие на първото й връщане.

Междувременно, докато вървеше съдебната сага, на поста началник след конкурс наскоро беше назначен Драгомир Янков. От сряда той е преназначен като старши експерт "Организация на средното образование".

"С всички колеги се събрахме, поздравихме се, работила съм с повечето и съвсем коректни са били отношенията ни. Обществеността знаеше, че върви съдебна процедура и се чака решение", коментира Милева.

Тя беше уволнена през февруари 2020 г. с мотив, че има ниска оценка за изпълнение на длъжността, но магистрати се усъмниха в обективността на министерската оценка.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 17 юни: Овенът, Скорпионът и Телецът да не пътуват, Везните вече си вярват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 17 юни: Овенът, Скорпионът и Телецът да не пътуват, Везните вече си вярват
ПИК TV x
САМО В ПИК! Киро ухилен до уши тръгна да се ръкостиска с Костов - Командира не го отрази (ВИДЕО) САМО В ПИК! Киро ухилен до уши тръгна да се ръкостиска с Костов - Командира не го отрази (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК