ГОРЕЩО
ГОРЕЩ КОМЕНТАР: Кандев показва талант в сферата на пиара. Хора, които не му мислят доброто, го пързалят, че го чака бляскава политическа кариера
СКАНДАЛНО! Разпъва ли чадър Иван Демерджиев над пловдивските строителни босове от “Парсек груп“? (РАЗСЛЕДВАНЕ)
ДИПЛОМАТИЧЕСКИ СКАНДАЛ! Приключи ли топлата връзка между Тръмп и Мелони
Гълъб Донев на среща с Кристалина Георгиева - ето какво обсъдиха
Модернизацията на лифта до Мальовица е с всички законни разрешителни
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Министърът на вътрешните работи на Украйна Арсен Аваков подаде оставка, предава РИА Новости, цитирана от "Фокус".
препоръчано
Оставката на министъра трябва да бъде одобрена от Върховната Рада.
Както Елизавета Яско, депутат от пропрезидентската фракция „Слуга на народа“, поясни във „Фейсбук“, парламентът може да разгледа петицията му в сряда или четвъртък.
Аваков бе назначен за министър на вътрешните работи на Украйна на 27 февруари 2014 г. Той е преназначен на поста на 29 август 2019 г. Той е последният от двамата министри от предишното правителство, които останаха в кабинета при новото правителство.
В Украйна многократно са провеждани протестни акции с искане за оставката на Аваков.
свързани новини
ЕС удължава икономическите санкции срещу Русия заради Украйна с шест месеца
4694
на 12.07.2021
"Роснефт" прекратява износа на рафинирани горива
8185
преди 3 часа
Нидерландия насочва фрегата към Ормузкия проток за международна мисия
6208
преди 4 часа
Норвегия открива генерално консулство в Гренландия
5835
преди 7 часа


