BG EN

Министърът на икономиката: Едва 3000 фирми кандидатстваха за помощта от НАП

Икономика

Министърът на икономиката: Едва 3000 фирми кандидатстваха за помощта от НАП

18540
на 10.01.2021
Министърът на икономиката: Едва 3000 фирми кандидатстваха за помощта от НАП
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Едва 3000 фирми кандидатстваха за помощта от Националната агенция по приходите, каза министърът на икономиката Лъчезар Борисов пред Нова телевизия.

препоръчано

До крайния срок за подаване на документи, който след удължаване е 20 януари 2021 г., остават едва 10 дни. Затова и Борисов препоръча на кандидатите бързо да предоставят информация, за да може съответно бързо да започнат да се разглеждат заявките.

Той напомни, че кандидатстването става по облекчена процедура чрез портала на НАП за е-услуги. Мярката в подкрепа на бизнеса е на стойност 156 млн. лв., като търговците може да бъдат подкрепени с до 150 000 лв. безвъзмездни средства. Изплащането им обаче ще стане след нотификация от Еврокомисията, която все още се чака.

Борисов изтъкна, че се надява до края на януари тези 156 млн. лв. вече да достигнат до бизнеса.

Иначе 21 000 фирми вече са подкрепени с държавни грантове. От следващата седмица ще започнат да се изплащат средства и на други 3 300 компании, които са в т.нар. "резервен списък“.

Икономическият министър обясни, че в този списък влизат фирми, чиито проекти не са толкова добри, и има забавени заплащания.

"Причините за такова евентуално забавяне е работата с европейски средства“, каза Борисов. Отделно Българската банка за развитие (ББР) е раздала безлихвени кредити до 6 900 лв. на 26 000 физически лица и на 1 300 фирми на обща стойност над 400 млн. лв. По мярката „60 на 40“ пък са подкрепени над 250 000 работни места с около 668 млн. лв.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК