Министърът на отбраната на Мексико не сдържа сълзите си по време на пресконференция
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
По време на пресконференцията на мексиканския президент относно операцията, при която беше ликвидиран наркобаронът Ел Менчо, имаше един трогателен момент, свързан с министъра на отбраната Рикардо Тревийа.
Тревийа разказа подробности за това как са успели да заловят мексиканския наркотрафикант по време на операцията, при която загинаха 17 членове на въоръжените сили на страната.
Докато разказваше за акцията, Тревийа не можа да сдържи сълзите си.
„Възползвам се от възможността, първо, да изкажа съболезнованията си на семействата на нашите колеги, които загубиха живота си“, каза той, дълбоко натъжен.
Високопоставеният служител се наложи да спре да говори за малко, докато се съвземе: „Ние също... и признание за нашите военни, които проведоха успешна операция; това може да се види от много гледни точки, но е категорично, че те изпълниха мисията си и това демонстрира силата на мексиканската държава, в това няма съмнение.“
Тревийа увери, че силите са подсилени с 2500 военнослужещи в Халиско, които са добавени към 7000-те, които вече са там.


