BG EN

Министърът на туризма: Всички концесии са под мониторинг

Политика

Министърът на туризма: Всички концесии са под мониторинг

7325
на 20.05.2021
Министърът на туризма: Всички концесии са под мониторинг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Възложени са проверки на всички обществени поръчки в периода 4 май 2017 г. до 12 май 2021 г. Всички концесионни договори се мониторинговат и ако бъдат открити нарушения, ще бъдат обсъдени. Това заяви служебният министър на туризма Стела Балтова, която представи пред медиите екипа си.

препоръчано

Относно прогнозата ѝ за сезона, Балтова посочи, че очаква не повече от 100% ръст спрямо 2020 г. и не повече от 50% спад спрямо 2019 г.

Мисията, която си поставяме е възстановяване на жизнеспособността на туристическия сектор, връщане на държавността и плавен преход към 46-ия парламент, каза Балтова.

Тя добави, че е важно да бъдат чути притесненията на бранша, но и да се гарантира здравето на туристите.

Министърът съобщи, че приоритетите ще бъдат в две посоки:

Подобряване на политиките за регулиране на туристическия пазар и за администриране на туристическата дейност при запазване здравето на гостите и работещите в сектора. Това ще бъде постигнато с реализирането на 4 цели, а именно като страната ни бъде представена като сигурна и гостоприемни дестинация, достатъчно информация за бизнеса. Вторият ни приоритет е развитие на туристическата реклама на страната. За целта МТ ще се насочи към 18 целеви пазари посредством дигитални маркетингови активности и провеждане на рекламна кампания с нулев бюджет.

Балтова поставя пред себе си и активната съвместна работа с българските задгранични представителства.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с важни новини - близо ли е мирът в Украйна (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с важни новини - близо ли е мирът в Украйна (НА ЖИВО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК