BG EN

МИСТЕРИЯ! Близки на Денис Ершов искат аутопсия, търсят източника за скоротечната му левкемия

Животът днес

МИСТЕРИЯ! Близки на Денис Ершов искат аутопсия, търсят източника за скоротечната му левкемия

54727
на 20.11.2017
МИСТЕРИЯ! Близки на Денис Ершов искат аутопсия, търсят източника за скоротечната му левкемия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Поклонението пред ковчега на литовския бизнесмен Денис Ершов ще започне в 11 часа в събота, 25 ноември, в църквата на Централните софийски гробища, предава Флагман.бг.

препоръчано

На траурната литургия се очаква да дойдат не само негови приятели и партньори, но и български актьори, певци и художници, които в разцвета на бизнеса си в периода 2007-2012 г. Ершов спонсорираше щедро.

За опелото се очакват и роднините му Литва и Русия. „Покровителството над българската култура и изкуство от страна на Елена и Денис Ершови няма как да бъде забравено. Три поредни години сем.Ершови финансираше безвъзмездно постановките на Народния театър „Иван Вазов” в София, подпомагаше турнета на актьори и концерти на певци в чужбина, а също така и много талантливи художници ползваха тяхната финансова подкрепа.”, припомниха близки на 51-годишния бизнесмен.

свързани новини
Почина Денис Ершов
Почина Денис Ершов
185085
на 19.11.2017

Всичките му приятели у нас са шокирани от диагнозата – скоротечен рак на кръвта, която е била поставена два месеца преди той да си отиде. По време на юбилея му миналата година в София Денис е бил в отлично здраве.

Съпругата му Елена Генадиевна е поискала аутопсия на тялото, за да се установи, ако е възможно, източникът на злокачественото заболяване, от което по мистериозен начин си отиде преди време популярният български бизнесмен Владимир Грашнов. Той управляваше успешно бизнеса на Майкъл Чорни у нас.

Ершов бе изгонен от България през 2000 година като заплаха за националната ни сигурност, но след като спечели всички дела в съда, през 2004 година получи отново правото да влиза в страната ни. Въпреки че по подобие на Майкъл Чорни и на Ершов беше лепнато петното „международен аферист”, литовецът остана до последния си дъх у нас.

От вчера за него неутешимо страдал бившият му съдружник и най-близък приятел Митко Събев, с когото се разделиха окончателно при подялбата на акциите в „Петрол холдинг” АД преди пет години. Събев се е оттеглил в къщата си край Царево и не искал от вчера никой да го безпокои в тъгата му.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК