BG EN

Млади мъже нахлуха в болница в ДР Конго, в която се лекуват пациенти с ебола

Африка

Млади мъже нахлуха в болница в ДР Конго, в която се лекуват пациенти с ебола

5458
преди 1 часа
Млади мъже нахлуха в болница в ДР Конго, в която се лекуват пациенти с ебола
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Група разгневени младежи нахлу снощи в болница, лекуваща пациенти с ебола и намираща се в епицентъра на най-новото огнище на заразното и животозастрашаващо инфекциозно заболяване в източната част на Демократична република Конго (ДР Конго), принуждавайки медицинските служители да евакуират пациентите заради отекнали в района изстрели, предаде Асошиейтед прес. 

препоръчано

Не стана ясно дали има ранени при нападението срещу многопрофилната болница "Монгбвалу", но д-р Ричард Локуду, медицинският директор на лечебното заведение, заяви пред АП, че нападателите са поискали да им бъдат предадени телата на двама техни близки. 

Имаше стрелба и лекарите се опитаха да евакуират пациентите и персонала, каза д-р Локуду в телефонен разговор. 

"Многопрофилната болница "Монгбвалу" е в състояние на повишена тревога", добави той, като подчерта, че не разполага с повече подробности за разрастващите се безредици. 

Нападението – третото за една седмица срещу здравни заведения, където медицинските служители се борят с недостига на ресурси за лечението на предполагаеми случаи на ебола – изважда на преден план предизвикателствата, свързани с епидемията, която Световната здравна организация (СЗО) обяви за извънредна ситуация в областта на общественото здраве с международно значение. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Вижте как българската общност празнува 24 май на 30-ия юбилеен събор край Париж (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Вижте как българската общност празнува 24 май на 30-ия юбилеен събор край Париж (ВИДЕО)
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК