МНОГО БИТКА И МАЛКО ФУТБОЛ: Без победител във Вечното дерби, ЦСКА може да съжалява - изпусна Левски

Топ новина

6349
на 17.04.2022

ЦСКА и Левски не се победиха в първия кръг от плейофната фаза в efbet Лига. Двубоят на стадион "Васил Левски" завърши при резултат 0:0, а отборът, който повече трябва да съжалява за пропуснатите възможности е този на "червените".

Двубоят започна равностойно и в 11-ата минута Левски получи добра възможност. "Сините" организираха бърза контраатака, при която Уелтън се откъсна зад защитата на ЦСКА, напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле, но твърде разочароващо и топката прелетя високо над вратата.

В 17-ата минута Марин Петков получи извеждащ пас от Илиян Стефанов, измъкна се зад гърба на Мазику, който обаче направи страхотен шпагат и компенсира грешката си. Петков имаше претенции за нарушение, но съдията правилно остави играта да продължи. Секунди по-късно Илиян Стефанов се отличи с индивидуален пробив в полето на ЦСКА, елиминира двама бранители в червено и стреля към вратата, но топката премина покрай десния страничен стълб на Димитър Евтимов, предава "Топспорт".

Четвърт час преди края на първата част Уелтън изпревари Иван Турицов за една спорна топка и навлезе в наказателното поле, елиминира Амос Юга, но вездесъщият през първото полувреме Турицов се бе върнал и с шпагат пресече опита за центриране на бразилеца.

Второто полувреме започна на доста по-високи обороти и само три минути след подновяването на играта Левски имаше добра възможност. Драган Михайлович центрира прекрасно към Билал Бари, който бе непокрит в наказателното поле и от дузпата нанесе удар с глава, който обаче бе твърде слаб и неточен.

Първата отлична възможност за гол и първият точен удар дойдоха в 58-ата минута. Маурисио Гарсес елиминира Цунами и центрира към наказателното поле. Йоан Баи достигна до топката и върна към Кери, който стреля, но Николай Михайлов успя да спаси с върха на пръстите си. Това бе първият точен удар в мача.

В 72-ата минута Маурисио Гарсес прати топката в мрежата на "сините", но страничният съдия отмени попадението за засада.

Пет минути преди края отбраната на "сините" бе разсечена със страхотно подаване към Маурисио Гарсес. Бразилското крило на "червените" напредна с топката, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, но той премина над вратата. Това бе златна възможност за ЦСКА.

В последната минута на добавеното време Жеферсон можеше да донесе успеха за "армейците", но изстрелът му мина над гредата.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)