Много трудна, но много важна победа! България се класира напред на Европейското по волейбол (снимки)

16373
на 10.10.2015

ПИК с нов канал в Телеграм

Мъжкият национален отбор на България победи Чехия в труден мач от Евроволей 2015. Нашите момчета се наложиха на гостите с 3 на 2 гейма, като всичко се реши с тайбрек.

Националите ни победиха трудно с 3-2 гейма (19:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:9) и след Холандия оглавяват класирането преди мача помежду си утре.

Двубоят с Чехия ще се запомни с колебливата игра на тима ни в защита, но блокадата ни заработи в най-важния момент - четвъртия гейм и тайбрека, за да може да се поздравим с успех.

След като днес тимът ни си върна на чехите за 2:3 в последния мач между двата тима в световна квалификация през януари, България е близо до 1/4-финал на Европейското първенство по волейбол, на което сме съорганизатор заедно с Италия.

В днешния мач Пламен Константинов замени Владо Николов с Николай Учиков. Двубоят се игра пред около 10 хиляди зрители в зала „Арена Армеец“ в София.

Съставът на Пламен Константинов започна турнира с победа над Германия с 3:0 гейма, докато Чехия загуби от Холандия с 1:3 гейма. По-рано тази вечер в зала „Арена Армеец“ Холандия победи Германия с 3:2 гейма.

След края на двубоя треньорът Пламен Константинов заяви, че още вчера е предрекъл, че този мач ще е труден.

Владо Николов от своя страна коментира, че са подценили един мач, който можеше да им коства много. "Радвам се, че се върнахме в мача и зарадвахме тази прекрасна публика", посочи той