Много ценен успех за баварците

6800
на 27.05.2020

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) спечели с минималното 1:0 гостуването си на най-големия си съперник на титлата в Германия тази година - Борусия (Дортмунд).

"Класиката", която за жалост се игра без фенове на "Сигнал Идуна Парк", бе спечелена от Байерн след миг на гениалност от страна на Джошуа Кимих.

Домакините започнаха изключително активно и още в 30-ата секунда, Холанд можеше да отбележи, след като прокара топката между краката на Мануел Нойер, но пред голлинията Жером Боатенг изчисти.

В 4-ата минута стреля и Юлиан Брант, но този път вратарят на баварците отрази удара му. Байерн създаде първата си опасност в 11-ата минута, когато сантиметри не стигнаха на Томас Мюлер да засече подаване на Кимих.

Малко преди 20-ата минута Лукаш Пишчек спря сигурен гол за гостите след изстрел на Серж Гнабри. Малко по-късно Бюрки спаси много мощен удар на Коман.

Малко след това Дортмунд изнесе играта напред и в 30-ата минута Холанд получи топката на левия си крак на удобна позиция, но шутира слабо и неточно. Десет минути по-късно Горетцка отправи коварен удар с десния крак, но Бюрки боксира.

Така две минути преди почивката гостите поведеха. Тогава Кимих хитро копна топката над Бюрки, който само успя да я докосне, но не и да я избие и тя се озова в мрежата му.

Люсиен Фавър направи двойна смяна в тима на Борусия (Дортмунд) на почивката, пускайки Санчо и Eмре Джан вместо Брант и Дилейни. Махмуд Дахуд отправи първия удар в очертанията на вратите за второто полувреме, но Нойер нямаше проблеми да улови.

В 54-ата минута на другата врата Мюлер насочи опасен шут в долния ъгъл на Бюрки, но швейцарецът отрази. Холанд получи отличен шанс да изравни в 58-ата, когато Боатенг се подхлъзна в наказателното поле. Норвежецът шутира и топката се отби от близка дистанция в ръката на Боатенг, но това не беше досатъчно за съдията на мача да бъде отсъдена дузпа.

Двубоят за Холанд приключи в 71-ата, когато той напусна терена заради проблеми, като накуцваше. За последните десетина минути Фавър пусна в игра и  Марио Гьотце, за сметка на защитник - Пишчек. В 81-ата Дахуд за пореден път шутира отдалеч и опасно, но и този път Нойер спаси.

В 83-ата Левандовски стреля с левия крак, но уцели страничната греда. Минута преди края на редовното време Мюлер за малко да удвои аванса на гостите, но бе спрян, акцентира "Новспорт".

Така Байерн (Мюнхен) събра 64 точки на върха в Бундеслигата и остави Борусия (Дортмунд) далеч зад себе си на седем пункта само шест кръга до края на кампанията.

Борусия (Д) - Байерн (М) 0:1